Informace o nás

Jak jsme vlastně vznikli? No, protože spousta dětí, které s námi jezdily na tábor neměly čas docházet na pravidelné schůzky, rozhodli jsme se před několika lety založit oddíl, který bude pouze pořádat výlety. No a po čase se našli i tací nadšenci, kteří měli čas se jednou za týden sejít a tak vznikl oddíl Antares v takové podobě, v jaké je dnes. V průběhu let se vystřídala v tomto oddílu spousta vedoucích i dětí, ale také témat na celoroční hru.

Již jsme absolvovali celoroční hru Olympijské hry, kde jsme si vyzkoušeli a soutěžili v různých olympijských disciplinách. Odměnami nám byly medaile a stání na stupni vítězů. Také jsme ztroskotali na tajuplném ostrově, který jsme prozkoumávali a hledali cestu, jak se z něho dostat. Po tajuplném ostrově jsme vyrazili na cestu kolem světa, abychom zjistili, kdo zvládne za rok navštívit nejvíc zemí. Děti dostali svoje pasy a na schůzkách a výletech navštěvovali různé země. Prošli jsme si také jednotlivé evoluční etapy člověka, kde jsme začínali jako austrolopitékové a končili dnešním typem člověka Homo sapiens. Každé dítě obdrželo "mozek", který si za účast na schůzce vybarvovalo. Vydali jsme se také objevit neprozkoumanou Tajemnou bránu a po vyřčení hesla jsme se ocitnuli v "tajemném světě", kde jsme plnili úkoly a zažívali různá dobrodružství.

Ve školním roce 2013 - 2014 jsme hráli celoroční hru na téma Televizní maniak. Každý týden jsme koukali na úryvky z pohádek ať už českých či zahraničních, na které jsme vzápětí hráli hry. Děti se na začátku rozdělili do dvou týmů, hráli spoustu zábavných a naučných her a na konci schůzky si podle šikovnosti týmu lepili do své televize jeden nebo dva obrázky na určitou pohádku.

V roce 2014-2015 jsme měli program rozdělený na 2 pololetí. Ze začátku jsme se propracovali na dráhu detektiva a hledali  zločince, podezřelého ze spáchání trestného činu. Toho jsme naštěstí našli a tak jsme druhém pololetí byli povýšeni na policajta a každou schůzku jsme vyšetřovali jiný trestný čin. Za každý vyšetřený případ jsme získáli peníze, za které jsme si mohli kupovat policejní oblečení a potřeby. Každé dítě mělo svého policajta. Ke koupi byly k dispozici např. ponožky, kraťase, dlouhé kalhoty, sako, tričko, čepice, opasek, pistole, pouta, obušek, hodinky a další.

 

Ve školním roce 2015-2016 jsme se vydali na farmu, kde jsme sázeli trávu nebo 4 druhy polí, kupovali a krmili zvířátka atd. Ale pozor na počasí! Na každé schůzce bylo jiné počasí, které ovlivňovalo, jak nám pole rostlo a jaké z něj byly výnosy. 

 

V minulém roce 2016-2017 jsme se ocitli v Době ledové. Podle šikovnosti na jednotlivých schůzkách jsme se posouvali na velkém hracím plátně a získávali postavy z populárně známého filmu, jako je mamut Many či žaludy chtivá veverka Scratch. To však nebylo vše. Úkolem každého bylo také sbírat žaludy, ze kterých si děti vytvořily náhrdelník.

 

A letošní rok 2017-2018? Tentokrát se setkáme s šíleným vědcem a jeho pomocníkem šotkem, kteří nám představí stroj času. Nedopatřením však vědec uvízne v minulosti, kde se bude snažit "napravit" již proběhlé události. Vše však vždy řádně pomotá a nám nezbývá než se do dané doby přesunout a všechno srovnat.

 

Oddíl je pro děti ve věku 7 - 15 let. V letošním roce 2017 - 2018 očekáváme návštěvnost zhruba 12 dětí na schůzce.

 

Odpovědnost za oddíl má oddílová vedoucí: Tereza Chalupová

Vedoucí: Petra Chalupová, Romana Chalupová, Veronika Cejpková, Eliška Cejpková

Instruktoři: Karolína Němečková, Terezie Krupanská, Lenka Podstranská

 

Chceš-li, navštiv nás každý čtvrtek v naší klubovně na Úvoze 59. Rádi mezi námi přivítáme nové tváře.


Kontakt

oddílová vedoucí Tereza Chalupová

Úvoz 425/59
602 00 Brno


+420 733 519 498